|
Meet Lil Spots Ladybug! Personality: Fast.
Come zip around with me! I like organizing high-speed treasure hunts across the garden, inviting whoever wants to participate to dash & dart among flowers & leaves in search of hidden wonders.
In a blink of an eye, you might just catch a glimpse of Lil spots racing by! Faster than any little bug, Lil Spots flies through the air in search of her new flying partner. Zooming through the Spring breeze, Lil Spots is a sight worth searching for.
Lil Spots Ladybug features a vibrant red body dotted with soft black spots, & black antennae that add to her charming look. Her wide, sparkling eyes invite you to join in on her swift adventures.
| Brand | Palm Pals |
|---|---|
| Height | 14cm |
| Width | 9.5cm |
| Depth | 8cm |
| Material | All new materials. Polyester fiber, plastic pellets. |
| Colour | Red, Black & Grey |
| Washing Information | Surface washable. Spot clean or hand wash only. Do not tumble dry, iron, bleach or dryclean. |
| Age Group | 36 months+ (3 years+) |
| Design | Critters |