|
Birthdays, Mother’s Day, anniversaries – even Bartholomew’s debut as Bumble Hoops cheerleader (striped bee costume & all): if there’s an occasion, it’s on Amuseables Bouquet of Flowers’ radar.
That said, she’s just as quick to notice the little things, right down to an extra dusting of cocoa on her latte. And when she does? She always finds a way to say thank you (preferably with petals).
With soft pastel blooms and a neat hessian wrap, she’s a gift to her friends – the kind that never forgets to give back.
| Brand | Jellycat |
|---|---|
| Height | 31cm |
| Width | 23cm |
| Depth | 10cm |
| Material | All new material. Polyester fiber, plastic pellets |
| Colour | Beige, Green, Pink, Purple, Yellow & Cream |
| Washing Information | Spot clean or gentle hand wash only! Do not tumble dry, bleach, iron or dry clean. |
| Age Group | Birth+ (do not leave in cot/crib or unattended) |
| Design | Amuseables |